Üyelik İşlemleri

Sitemize sağ üst köşedeki “Üye Ol” butonuna tıklayarak adımları takip ederek ya da Facebook üzerinden hızlıca hesap oluşturabilirsiniz. Kendi adınıza sadece bir üyelik oluşturabilirsiniz. Birden fazla üyelik açma durumunda T.C. kimlik numaranızı onaylayamaz ve ödeme talebinde bulunamazsınız.

Sitemize üye olurken ya da sonrasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Üyelik iptali talebiniz için,  “Bize Ulaşın” üzerinden konuyu açıklayan bir e-posta atmanız yeterlidir. En kısa sürede iptal işleminizi gerçekleştiriyor olacağız. İptal işleminizin gerçekleştiğine dair size atılan son e-posta bilgilendirmeniz ile beraber sistemimizden tüm bilgileriniz de tamamen silinmektedir.

Üyeliğinizi dondurmak isterseniz “Bize Ulaşın” üzerinden konuyu açıklayan bir e-posta atmanız yeterlidir. En kısa sürede dondurma işleminizi gerçekleştiriyor olacağız. Bu yöntemi kullandığınızda, daha sonra geri dönmek isterseniz yeniden üyelik süreci ile uğraşmadan ve mevcut havuçlarınız silinmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

“Profilim” menüsünden sadece adres bilginizi güncelleyebilirsiniz. Ad ve soyad bilgileriniz değiştirilemez. E-posta ve telefon numarası güncellemeleri için [email protected] üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayır, sitemizde yalnızca anketlerimiz ve kullanıcılarımızı bilgilendirmeye yönelik e-posta gönderimi yapılmaktadır. Reklam gibi tanıtımlar yapılmamaktadır.

Panelimize yalnızca Türkiye'de ikamet eden kişiler üye olabilir.

Üyelik sözleşmelerini kabul etmeden üyelik yapamazsınız. Bu sözleşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği zorunlu olarak istenmektedir.

Mevcut üyeliğiniz üzerinden arkadaşlarınızı Havucum’a davet ederek, onların katıldığı anketlerden de kazanç elde edebilirsiniz.

Profilinizde bulunan davet butonunu tıklayarak referans kodunuzu oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ne kadar çok arkadaşınızı davet ederseniz kazancınız da o oranda artacaktır.
Davet edilen kişilerin sizin iletmiş olduğunuz referans kodunu girerek üye olması gerekmektedir. Referansınız ile üye olan kişilerin katıldığı her anketten kazandığı miktarın %5’i kadar havuç puan anket bitiminde sizin hesabınıza otomatik olarak aktarılacaktır.
Kazanç sağlayabilmeniz için sizin referansınız ile üye olan kişilerin mutlaka anketlere katılım sağlaması gerekmektedir.

Anket İşlemleri

Anket, pazar araştırmalarında kullanılan bir veri toplama tekniğidir. Belli bir konuda saptanmış soruların hedef kişilere yöneltilmesiyle yapılır. Sorular herkes için aynı, anlaşılır düzeyde ve aynı seçeneklerle sunulur.

Her anket kendi içinde değişkenlik göstermektedir. Örneğin bazı anketlerde haftada 2 gün çikolata tüketen kişiler aranmaktayken, bazılarında hiç çikolata tüketmeyen kişiler aranabilir. Bu nedenle katılacağınız anketlerde, o ankete ait hedef kitleyi belirleyen soruları tamamladıktan sonra, profiliniz o anket için uygun değilse ankette devam edemezsiniz. Uygun olmanız durumunda anketi tamamlayabilirsiniz. Profiliniz o anketin hedef kitlesi içinde olup olmadığının belirlenmesi için her ankette size yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il gibi standart sorular sorulur. Her anketin amacı farklı olsa da aynı sorularla karşılaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden katıldığınız her anket için profiliniz uygun olmasa bile belirli miktarda havuç toplayabilirsiniz.

Anket süreleri yapılan çalışmanın amacına göre değişkenlik göstermektedir. Sitemizde 2 dakika süren anketler olduğu gibi 30 dakika süren anketler de bulunmaktadır. Profilinize uygun olan anketleri ana sayfanızdan takip edebilirsiniz.

Anketler çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Müşterilerin ihtiyaçlarının belirlenmesi, memnuniyetlerinin ölçülmesi, verilen hizmetin, üretilen ürünlerin güçlü ya da zayıf yönlerinin belirlenmesi, kişilerin alışkanlıklarının, düşüncelerinin değerlendirilmesi gibi birçok konuda araştırma ihtiyacı duyulmaktadır. Havucum.com’da firmaların talepleri doğrultusunda hazırladığı anketleri siz üyelerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimiz de katıldığınız anketlerde vermiş olduğunuz cevaplara ve yorumlarınıza göre aksiyon almakta ve bununla birlikte hizmet kalitelerini artırmayı hedeflemektedirler. Bu nedenle görüşleriniz bizler için oldukça değerlidir.

Anketlere son katılım tarihi, anketin giriş ekranında belirtilmektedir. Her çalışma için önceden belirlenen sayıya ve katılıma göre, anket son katılım tarihinden önce kapanabilir ya da süresi uzatılabilir. Son katılım tarihinden önce tamamlanan anketler, profilinizdeki katılabileceğiniz anketler bölümünden kaldırılmaktadır.

Yarım bıraktığınız anketler için havuç kazanamazsınız.

Anketleri bir kerede bitirmek zorunda değilsiniz. Anketi cevaplarken belirli bir soruda anketi kapatıp anket için belirlenen süre içinde yeniden girip kaldığınız sorudan doldurmaya devam edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden her gün farklı sayılarda anket üyelerimiz ile paylaşılmaktadır. Her anketin konusuna göre belirli hedef kitlesi (yaş, cinsiyet, il vb.) olduğu için sistem üzerinden bilgilerinize bakılarak otomatik gönderim yapılmaktadır. Mutlaka profilinize uygun anketler gelmeye devam edecektir. Daha fazla ve düzenli anket alabilmek için lütfen profil bölümünde yer alan bilgilerinizin eksiksiz, doğru şekilde dolu olduğundan emin olunuz.

Her anketin konusuna göre yaş, cinsiyet, yaşanılan il gibi kitle belirleyici kriterleri ve profil grubuna göre belirli bir kotası bulunuyor. Anketin kotası dolduğunda ya da profiliniz o anketin hedef kitlesi dahilinde olmadığında anketiniz kota dışı sayılıyor. Maalesef anketlerin içindeki sorulardan ötürü o ankete uygun olup olmadığınızı önceden bilemiyoruz. Ayırmış olduğunuz zaman için biz size yine de 10 havuç puan hediye ediyoruz.

Projelerin sonuna doğru az sayıda anket kalıyor ve sizlere bildirim geldikten kısa süre sonra anketi kapatmak durumunda kalabiliyoruz. Bu sebeple kaçırdığınız anketlerde gözüküyor olabilir.

Ödeme İşlemleri

Ödeme seçeneklerimiz arasında banka havalesi, Papara, Migros Hediye Çeki, Tosla Kart, Afad, Ahbap, Akut, Kızılay ve Türkiye Hayvanları Koruma Derneği bulunmaktadır. Sisteme kayıtlı banka hesabınıza EFT/havale yoluyla talep ettiğiniz ödemelerde ve Migros Hediye Çeki/ Türkiye Hayvanları Koruma Derneği bağış seçeneklerinde sizden herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Papara üzerinden talep edilen ödemelerde %3 kesinti yapılmaktadır.

Talep giriş tarihinden itibaren ödemeniz, takip eden 3 iş günü içinde hesabınıza geçer.

Havuç, sitemizde para yerine geçmektedir. 100 havuç puan, 1 TL değerindedir.

Kazandığınız havuçları TL’ye çevirmek için hesabınızda 3.000 veya üzerinde havuç olması gerekmektedir. Havuç miktarı belirlenen rakamın altında ise ödeme talebi butonu aktif olmamaktadır.

Bakiyeniz 20 TL ve üzerinde olduğunda ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Profil sayfanızda yer alan “Ödeme Talebinde Bulun” butonunu kullanarak hesabınıza aktarılması için onay verebilirsiniz.

Kişisel Bilgiler

Her projenin belirli bir hedef kitlesi bulunmakta ve anket gönderimleri bu bilgilere göre yapılmaktadır. Sizlere başarılı bir şekilde katılabileceğiniz doğru anket gönderimi yapabilmemiz için yaşadığınız il, yaş, cinsiyet gibi bilgilerinizi sistemimizde bulundurmamız ve bu bilgilere göre gönderim yapmamız gerekmektedir. Bilgilerinizin eksik olması durumunda profilinize uygun anket gönderimi yapılamaz.

Üye olurken girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz, 3. şahıslar veya firmalarla kesinlikle paylaşılmaz. Yine aynı şekilde site üzerinden katıldığınız anketlerde paylaştığınız yaşınız, yaşadığınız il ve eğitim durumunuz gibi bilgiler ise isminiz belirtilmeksizin toplu şekilde raporlanır. Size özel, sizi kişisel olarak tanımlayacak hiçbir bilgi, kesinlikle paylaşılmaz.

Kişisel bilgileriniz şirket içinde sadece yetkili kişiler tarafından görüntülenmektedir. Bu bilgiler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında olup, hiçbir kişi ya da kuruluş ile paylaşılmamaktadır.

Bu bilgiler hesabınızda biriken havuçlarınızı Türk Lirasına çevirip banka hesaplarınıza aktarabilmek için zorunlu olarak alınması gereken bilgilerdir. Ayrıca T.C. kimlik numaranız sizin tekil ve gerçek bir kişi olduğunuzu garanti etmektedir. Bu bilgiler, gerçek kullanıcılarımıza daha fazla anket göndermemize olanak sağlar. Sitemize kayıt esnasında ya da sonrasında girmiş olduğunuz tüm kişisel bilgiler sistemimizde yüksek güvenlikli alanlarda saklanmakta ve korunmaktadır.

Kullanıcılar diledikleri zaman destek ekibimize ulaşarak kişisel bilgilerinin silinmesini talep edebilir. Kullanıcının üyeliğini iptal talebinin tarafımıza ulaşmasını takiben en geç 48 saat içerisinde üyeliği iptal edilecek ve üyelik kapsamında alınmış olan tüm kişisel verileri de silinecektir. Kişisel verilerden bağımsız ve anonimleştirilmiş olarak Şirket'in bir takım analitik verileri (lokasyon, hata bildirimleri, telefon bilgileri) hizmetlerin geliştirip, iyileştirilmesi için kullanım hakkı saklıdır.