Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik

Nasıl üye olurum? Üyelik ücreti var mı?
Sitemize üye olurken ya da sonrasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Sitemize sağ üst köşedeki “Üye Ol” butonuna tıklayarak adımları takip edip üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İsterseniz de Facebook üzerinden hızlıca giriş yapabilirsiniz.
Üyeliğimi nasıl iptal ederim?
Üyelik iptali talebiniz için,  Bize Ulaşın üzerinden konuyu açıklayan bir e-posta atmanız yeterlidir. En kısa sürede iptal işleminizi gerçekleştiriyor olacağız. İptal işleminizin gerçekleştiğine dair size atılan son e-posta bilgilendirmeniz ile beraber sistemimizden tüm bilgileriniz de tamamen silinmektedir.
Üyeliğimi dondurabilir miyim?
Üyeliğinizi dondurmak isterseniz  Bize Ulaşın üzerinden konuyu açıklayan bir e-posta atmanız yeterlidir. En kısa sürede dondurma işleminizi gerçekleştiriyor olacağız. Bu yöntemi kullandığınızda, daha sonra geri dönmek isterseniz yeniden üyelik süreci ile uğraşmadan ve mevcut havuçlarınız silinmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.
Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim?
Siteye giriş yaptıktan sonra Profilim menüsünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
Siteye üye olursam diğer ürün ve hizmetlerin reklamını yapan e-postalar alacak mıyım?
Hayır, sitemizde yalnızca anketlerimiz ve kullanıcılarımızı bilgilendirmeye yönelik e-posta gönderimi yapılmaktadır. Reklam vb. tanıtımlar yapılmamaktadır.
Yurtdışında yaşıyorum, üyeliğim kabul edilir mi?
Panelimize yalnızca Türkiye'de ikamet eden kişiler üye olabilir.
Üyelik sözleşmesini kabul etmek zorunda mıyım?
Üyelik sözleşmelerini kabul etmeden üyelik yapamazsınız. Bu sözleşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereği zorunlu olarak istenmektedir.

Anket

Ankete son katılım tarihi nedir?
Anketlere son katılım tarihi, anket giriş ekranında belirtilmektedir. Her çalışma için önceden belirlenen anket sayısına ulaşılma durumuna göre, son katılım tarihinden önce kapanabilir yada süresi uzatılabilir. Son katılım tarihinden önce tamamlanan anketler profilinizde katılabileceğiniz anketler bölümünden kaldırılmaktadır.
Anketi yarıda bıraktım yine de havuç kazanır mıyım?
Yarım bırakıtığınız anketler için havuç kazanamazsınız.
Ankete daha sonra kaldığım yerden devam edebilir miyim?
Anketleri bir kerede bitirmek zorunda değilsiniz. Anketi cevaplarken belirli bir soruda anketi kapatıp anket için belirlen süre içinde yeniden girip kaldığınız sorudan doldurmaya devam edebilirsiniz.
Az anket geliyor neden?
Anket gönderimleri sistem tarafından anketin konusuna göre sizin üye olurken girmiş olduğunuz cinsiyetiz, yaşadığınız il, yaşınız, eğitim durumunuz gibi bilgilere göre otomatik yapılmaktadır. Bu nedenle temel bilgileriniz ve TC kimlik numaranızın eksiksiz şekilde dolu olduğunu kontrol ediniz.

Ödeme

Ödeme çeşitleri nelerdir?
Sisteme kayıtlı banka hesabınıza eft/havale yoluyla ödeme yapılmaktadır. Ödeme talebinde bulunduktan sonra 3 iş günü içerisinde bakiyeniz hesabınıza aktarılır.
Ödeme ne kadar zamanda hesabıma geçer?
Havucum'da bakiyeniz 20 TL ve üzerinde olduğunda ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Profil sayfanızda yer alan ‘’Ödeme Talebinde Bulun’’ butonunu kullanarak hesabınıza aktarılması için onay verebilirsiniz. Talep giriş tarihinden itibaren ödemeniz takip eden 3 iş günü içinde hesabınıza geçer.
Havuç nedir? Kazanılan havuçların TL karşılığını nasıl hesaplarım?
Havuç; sitemizde para yerine geçmektedir. Örneğin; Kişisel bakım anketine katıldınız ankete katılırken, ekranda ilgili anket için belirlenen havuç miktarı 100 Havuç ise TL karşılığı 1 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Anketleri başarılı şekilde tamamladığınızda hesabınıza belirlenen havuç miktarı aktarılır. Anket için önceden belirlenen krıterlere uymadığınız durumlarda ise yine bir miktar havuç hesabınıza aktarılır. Böylece sitemiz üzerinden temas ettiğiniz her bir anket için mutlaka havuç kazanmış olursunuz.
Ödeme talebinde bulunmak için ne kadar havuç toplamam gerekiyor?
Kazandığınız havuçları TL 'ye çevirmek için hesabınızda minimum 2000 ve üzerinde havuç olması gerekmektedir. Havuç miktarı belirlenen rakamın altında ise ödeme talebi butonu aktif olmamaktadır.

Kişisel Bilgiler

Üye olurken neden kişisel bilgilerim talep ediliyor?
İş ortaklığı yaptığımız firmalar, hazırladıkları anketleri o çalışmaya uygun profilde kişiler ile yapılması konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Bizde firma olarak, bilgilerini doğru şekilde girmiş olan üyelerimizin anketlerimize katılmasına maksimum özen gösteriyoruz. Sitemizde anket gönderimleri bu bilgilere göre otomatik yapılmaktadır.
Kişisel bilgilerinizin gizliliği
Üye olurken girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz 3. şahıslar veya firmalarlar ile kesinlikle paylaşılmaz. Yine aynı şekilde site üzerinden katıldığınız anketlerde verdiğiniz yaşınız, yaşadığınız il ve eğitim durumunuz gibi bilgiler ise isminiz belirtilmeksizin toplu şekilde raporlanır. Size özel, sizi kişisel olarak tanımlayacak hiç bir bilgi kesinlikle paylaşılmaz.
Kişisel bilgilerin güvenliği
Kişisel bilgileriniz şirket içinde sadece yetkili kişiler tarafından görüntülenmektedir. Bu bilgiler Kişisel verilerin Korunması Kanunu kapsamında olup hiçbir kişi ya da kuruluş ile paylaşılmamaktadır.
TC Kimlik numaranızı ve banka bilgilerinizi neden alıyoruz?
Bu bilgiler hesabınızda biriken havuçlarınızı Türk Lirasına çevirip banka hesaplarınıza aktarabilmek için zorunlu olarak alınması gereken bilgilerdir. Ayrıca TC kimlik numaranız sizin tekil ve gerçek bir kişi olduğunuzu garanti etmektedir. Bu bilgiler gerçek kullanıcılarımıza daha fazla anket göndermemize olanak sağlar. Sitemize kayıt esnasında ya da sonrasında girmiş olduğunuz tüm kişisel bilgiler sistemimizde yüksek güvenlikli alanlarda saklanmakta ve korunmaktadır.