Havucum.com Nedir?

BİZ NE YAPIYORUZ

Havucum pazar araştırması yapan firmalar ile iş ortaklığı yapan bir şirkettir. Firmaların ihtiyaçlarına yönelik hazırladıkları anketleri, uygulama üzerinden, sistemde kayıtlı mail adresleri ya da uygulamaya üye oldukları sosyal medya kanallarından bildirimler ile, çalışmaya uygun üyeleri ile paylaşır.

Üyelerimiz anket için belirlenen süre içerisinde anketi doldurarak çalışmanın tamamlanmasını sağlar. Anketi başarı ile tamamlayan üyelere anket için belirlenen havuç miktarı uygulama hesaplarına yansıtılır. Böylece hem biz hem de üyelerimiz kazanır.

ANKET NEDİR?

Anket pazar araştırmalarında kullanılan bir veri toplama tekniğidir. Belli bir konuda saptanmış soruların, hedef kişilere yöneltilmesiyle yapılır. Sorular herkes için aynı anlaşılır düzeyde ve aynı seçeneklerle sunulur.

Her anket kendi içinde değişkenlik göstermektedir. Örneğin kimi anketlerde haftada 2 gün çikolata tüketen kişiler aranmaktayken, kimilerinde hiç çikolata tüketmeyen kişiler aranabilir. Bu nedenle katılacağınız anketlerde, o ankete ait hedef kitleyi belirleyen soruları tamamladıktan sonra, profiliniz o anket için uygun değilse ankette devam edemezsiniz. Uygun olmanız durumunda anketi tamamlayabilirsiniz. Profiliniz o anketin hedef kitlesi içinde olup olmadığının belirlenmesi için her ankette size standart sorular sorulur (yaş, cinsiyet, yaşadığınız il vb.). Her anketin amacı farklı olduğu için aynı sorularla karşılaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden katıldığınız her anket de profiliniz uygun olsa da olmasa da belirli miktarda havuç toplayabileceksiniz.

Anket süreleri yapılan çalışmanın amacına göre değişkenlik göstermektedir. Sitemizde 2 dakika süren anketlerle de karşılaşabilirsiniz 30 dakika süren ile de. Profilinize uygun olan anketleri ana sayfanız'dan takip edebilirsiniz, ek olarak tarafımızdan tercih ettiğiniz iletişim kanalıyla bilgilendirme de yapılacaktır.

NEDEN ANKET?

Anketler çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Müşterilerin ihtiyaçlarının belirlenmesi, memnuniyetlerinin ölçülmesi, verilen hizmetin, üretilen ürünlerin güçlü ya da zayıf yönlerinin belirlenmesi, kişilerin alışkanlıklarının, düşüncelerinin değerlendirilmesi gibi bir çok konuda araştırma ihtiyacı duyulmaktadır. Havucum.com’da, firmaların talepleri doğrultusunda hazırladığı anketleri siz üyelerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimiz de, katıldığınız anketlerde vermiş olduğunuz cevaplar ve yorumlarınıza göre aksiyon almakta ve bununla birlikte hizmet kalitelerini artırmayı hedeflemektedirler. Bu nedenle görüşleriniz bizler için oldukça değerlidir.