Havucum

Havucum.com Olarak Neler Yapıyoruz


Pazar araştırması yapan firmalarla iş ortaklığı yapan bir şirketiz. Firmaların ihtiyaçlarına yönelik hazırladıkları anketleri, uygulama, sistemde kayıtlı e-posta adresleri ya da uygulamaya üye oldukları sosyal medya kanalları üzerinden duyuruyoruz ve çalışmaya uygun üyelerimizle paylaşıyoruz.

Üyelerimiz, anket için belirlenen süre içerisinde anketi doldurarak çalışmanın tamamlanmasını sağlar. Anketi başarıyla tamamlayan üyelerimize anket için belirlenen havuç miktarı üyeliklerine yansıtılır.

Anket Nedir


Anket, pazar araştırmalarında kullanılan bir veri toplama tekniğidir. Belli bir konuda saptanmış soruların hedef kişilere yöneltilmesiyle yapılır. Sorular herkes için aynı, anlaşılır düzeyde ve aynı seçeneklerle sunulur.

Her anket kendi içinde değişkenlik göstermektedir. Örneğin bazı anketlerde haftada 2 gün çikolata tüketen kişiler aranmaktayken, bazılarında hiç çikolata tüketmeyen kişiler aranabilir. Bu nedenle katılacağınız anketlerde, o ankete ait hedef kitleyi belirleyen soruları tamamladıktan sonra, profiliniz o anket için uygun değilse ankette devam edemezsiniz. Uygun olmanız durumunda anketi tamamlayabilirsiniz. Profiliniz o anketin hedef kitlesi içinde olup olmadığının belirlenmesi için her ankette size yaş, cinsiyet ve yaşadığınız il gibi standart sorular sorulur. Her anketin amacı farklı olsa da aynı sorularla karşılaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden katıldığınız her anket için profiliniz uygun olmasa bile belirli miktarda havuç toplayabilirsiniz.

Anket süreleri yapılan çalışmanın amacına göre değişkenlik göstermektedir. Sitemizde 2 dakika süren anketler olduğu gibi 30 dakika süren anketler de eklenmektedir. Profilinize uygun olan anketleri ana sayfanızdan takip edebilirsiniz.

Neden Anket


Anketler çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Müşterilerin ihtiyaçlarının belirlenmesi, memnuniyetlerinin ölçülmesi, verilen hizmetin, üretilen ürünlerin güçlü ya da zayıf yönlerinin belirlenmesi, kişilerin alışkanlıklarının, düşüncelerinin değerlendirilmesi gibi birçok konuda araştırma ihtiyacı duyulmaktadır. Havucum.com’da firmaların talepleri doğrultusunda hazırladığı anketleri siz üyelerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimiz de katıldığınız anketlerde vermiş olduğunuz cevaplara ve yorumlarınıza göre aksiyon almakta ve bununla birlikte hizmet kalitelerini artırmayı hedeflemektedirler. Bu nedenle görüşleriniz bizler için oldukça değerlidir.